Станка Златева световна шампионка и в Токио

Публикувано в категория България
Станка Златева (кат. 72 кг) стана световна шампионка за трети път. На финала в Токио Станка победи китайката Ян Хун. Първата част бе напечена, защото нашата прима записа точка за 2:1 едва накрая. Златева прегази опонентката си през второто "полувреме" с 4:0.
Така Станка се превърна в единствената българка, която спечели през годината медали от Олимпиада, световни и европейски първенсва. Този факт я превръща в автоматичен фаворит за спортист на сезона в страната ни. По пътя си към финала възпитаничката на Симеон Щерев смля с технически туш за минутка румънката Диана Мудраг - 4:2, 5:0, и Мудраг хвърли кърпата.Доста солидната като физика канадка Оньова бе следващата, четвъртфиналната жертва - (1:0, 1:0).  Срещата бе много оспорвана, но Станка бе по-свежа в края и на двете части. Тогава постигна и точките си. Наред бе рускинята Елена Стародубцева - (1:0, 2:0) за Станка. Стародубцева се защитаваше упорито през първата част и дори я доведе до продължения. Станка се възползва от предимството си при захвата и измъкна точка. През втората част бе по-лесно - две атаки, всяка от които й донесе точка.