СЪДИИТЕ СПРЯХА ТАЙБЕ ЮСЕИН КЪМ ФИНАЛ В ТОКИО! БОРБАТА Й УТРЕ ЩЕ Е ЗА БРОНЗОВ МЕДАЛ

Публикувано в категория Русе
Тайбе Юсеин остана на точка от финала на олимпийските игри в Токио. Капитанката на националния отбор по свободна борба загуби на полуфинала срещу японката Юкако Кавай с 2:3. Надеждите сега са за бронзов медал в утешителния малък финал на 62 килограма. Тя ще се бори утре за отличие с победителката от срещата между рускинята Любов Овчарова и шведката Хана Йохансон.
Тайбе поведе срещу японката с 2:0, но допусна изравняване. Минута преди край съдията направи реверанс към домакините и присъди точка за пасивност в полза на  Кавай.

По-рано възпитаничката на русенското спортно училище, а сега със тезателка на "Левски" си осигури място на полуфиналите след победа с технически туш срещу Болортуя Хурелхуу от Монголия. Успехът й отне точно 50 секунди - 10:0! На старта в категория до 62 килограма Тайбе спечели с 4:1 срещу бразилката Лаис Нунеш. Нашата националка събра 4-те точки през първата част.

03 Aug 2021 10:47 ч.