ВЛАДО ДУБОВ МАЧКА НАРЕД В РИО, ВЕЧЕ Е НА ПОЛУФИНАЛ! ГЕОРГИ ИВАНОВ ЗАГУБИ НА СТАРТА СРЕЩУ ГРУЗИНЕЦ

Публикувано в категория България

Олимпиецът от "Юнак" /Русе/ Георги Иванов /74 килограма/ загуби на старта в категория до 74 килограма с 8:13 срещу грузинеца Якоб Макаришвили. Макарашвили ще продължи в следващия кръг срещу азера Джабраил Хасанов. Надеждите са, че грузинецът ще си отвори път до финала и така ще прати Иванов на репешажите. Тази вероятност обаче изглежда твърде малка. Но кой знае!
Далеч по-сериозните надежди са свързани с Владичир Дубов /57 килограма/. Нашият борец се класира на полуфинал в Рио с разгром срещу Иван Гуйдя (Румъния) / 10:0 и туш/ след малко повече от две минути. Дубов надви с 11:0 и стехнически туш и американеца Даниел Денис.

Бронзовият медалист от световното първенство в Лас Вегас бе перфектен срещу своя съперник, като срещата завърши след едва 89 секунди. Реферът даде победата на Дубов след 10:0, а след това бе добавена още една точка към актива на родния борец, след като протестът на щаба от САЩ не бе одобрен.

Владо Дубов бе още по-блестящ срещу Иван Гуйдя на четвъртфиналите, който преди това се справи с 8:3 технически точки с турчина Сюлейман Атлъ. Румънецът е бронзов медалист от европейското първенство в Рига през тази година, но срещу Дубов нямаше никакъв шанс и бе туширан още в първата третина.

19 Aug 2016 17:38 ч.