БЪЛГАРИЯ БЛИЗО ДО ПЪРВИ МЕДАЛ В РИО, ЕЛИЦА ЯНКОВА ИЗЛИЗА В БОРБА НА МАЛЪК ФИНАЛ

Публикувано в категория България

България е много близо до първия си медал на Олимпиадата в Рио. За да стане факт обаче, състезателката ни в свободната борба Елица Янкова трябва да запише победа в малкия финал на 48 килограма и да се поздрави с бронз.

Елица стигна до победа в четвъртфиналите срещу колумбийката Каролина Кастийо. Българката губеше с 0:2 след първата част, но след почивката изравни. В последните секунди съперничката й пробва неуспешна атака. От щаба на колумбийката поискаха видеоповторение, което удари на камък. Това донесе трета точка за Янкова - 3:2. На полуфинала Янкова загуби с 0:6 срещу украинката с азерски паспорт Мария Стадник.

На осминафиналите 21-годишната Елица победи рускинята Милана Дадашева. Съперничката й поведе с 0:4, но българката направи обрат до 5:4. След почивката спечели още четири. В последната секунда рускинята направи още две точки, но това само оформи крайния резултат 9:6.

Първата схватка на Янкова завърши 10:0 с технически туш срещу камерунката Ребека Муамбо.

17 Aug 2016 19:44 ч.