Сребро и два бронза за български кадети на тепих в Иран

Публикувано в категория България
Национален отбор от 7 кадети в свободния стил, водени от Салим Салим, участваха на турнира от календара на UWW /Световната борцова федерация/ - "Ядегар Имам къп" в Машад (Иран). В групата бяха и двама борци от Димитровград. Турнирът бе на изключително ниво. За медалите спориха национални отбори на световни сили - Русия, Иран, Азербайджан, Грузия, Армения, Украйна, КНДР, Казахстан, Индия, Киргистан, Туркменистан, Таджикистан и др. В категория 69 кг. нашият състезател Веселин Петров победи последователно с по 10:0 борци от Иран и Армения. На ½ финала загуби по точки 0:3 от друг представител на домакините, а в срещата за бронза спечели по точки 4:1 срещу състезател от Индия. Другият ни представител Делчо Нейчев в кат.54 кг. за съжаление отпадна рано, като загуби на старта от иранец. Българският отбор като цяло се представи много силно и спечели още два медала - Джамал Али /сребърен-63 кг./ и Иван Стефанов /бронзов-76 кг./. Източник: КЛУБ ПО БОРБА "ДИМИТРОВГРАД"vesco-iran

31 Jan 2015 20:25 ч.