Любопитно: Грузински "сумист" стана национал по борба на Армения

Публикувано в категория Свят
Грузинският борец Леван Берианидзе получи арменско гражданство и вече ще се състезава за Ереван, съобщава сайтът на арменската федерация по борба. Най-големите успехи дотук на 24-годишния Берианидзе са на световното първенство в Москва през 2010 година, където спечели бронзов медал. Заради проблеми с излишно тетло обаче борецът се пробва по едно време в сумото, тъй като бе достигнал внушжителните 160 килограма! През тази година той се върна на тепиха и завоюва бронз в турнира за купата на Грузия. "Ние разполагаме в тежка категория само с един сносен борец - Андраник Галстян. Той обаче завърши сезона без успехи, а взе участие в 6 турнира. Ето защо решихме, че е редно в предолимпийската година да подсилим тази категория с още един човек", коментира старши треньорът на арменския национален отбор Араик Багдадян. Грузия едва ли ще загуби от този "трансфер", защото централата в Тбилиси разполага с трима много добри борци в тежка категория - Гено Петриашвили, Давид Модзманашвили и Георгий Саканделидзе. a levan

21 Dec 2014 12:23 ч.