Наш класик в малък финал на световното за юноши

Публикувано в категория България

a svetovnoНедялко Петров ще се бори за бронз на световното първенство по класическа борба за юноши в Загреб, Хърватия, съобщи сайтът на федерацията. Негов съперник в малкия финал на 50 килограма ще е
словакът Левай.
Петров стартира с победа срещу представителя на домакините Тони Брала с 9:3, но на четвъртфиналите претърпя поражение от бъдещия финалист Олекси Жабски (Украйна) с 0:8. В репешажите нашето момче успя да преодолее грузинеца Челидзе - 2:2, и така стигна до спора за отличието.
Евгени Генчев /96/ записа две победи - срещу беларусина Дмитрий Камински с 1:1 и грузинеца Кирцкалия също с 1:1. На четвъртфиналите българинът бе спрян от азера Орхан Нуруев с 0:4, но продължи в репешажите, където претърпя ново поражение - 0:4 от китаеца Алиму Джанг.
Щерю Щерев /74/ също приключи участието си. На старта в категорията той победи китаеца Хаи Тао с 11:1, но при следващото си излизане на тепиха падна от Ханес Вагнер. Германецът загуби после и нашият национал не успя да продължи в репешажите.

05 Aug 2014 12:54 ч.