Индийски борци тренират като спартанци в странен местен стил на 2000 години

Публикувано в категория Свят  

a nemili15 индийски борци на възраст от 16 до 25 години в школа до Мумбай започват деня си с два до три мили бягане, последвано от вдигане на тежести и схватки в глинени ями, където почвата се смесва с разтопено масло. Момчетата закусват със сухи плодове, бадеми и мляко, после тръгват за работа. Някои от тях са охранители и фабрични работници. Накрая ги чатат занимания по странната им борба кущи, чиято история датира от 2000 години. В допълнение водят аскетичен начин на живот без алкохол, наркотици и секс.
"Искам да направя гордо моето семейство", казва Сахин Саван, който се е преместил в Мумбай от село в южната част на Индия.
Финансовите възнаграждения са оскъдни, целта е предимно славата.
"Тази борбата е техният начин на живот", казва професор по антропология в университета в Питсбърг.
Г-н Нагхбире организира наскоро турнир по борба в Мумбай, като най-голямата награда е 100 000 рупии - 1700 долара. Участниците са 200.
Добрите борци обикновено препечелват от 170 до 500 долара. Те обаче повече са щастливи, че могат да участват в турнира.
Рамчандра Патил, треньор във фитнес зала, разкрива, че е все по-трудно да се намерят покровители на тези момчета.
В миналото борци от Махаращра и други региони са можели да тренират и да работят в текстилните фабрики. Един добър борец бил в състояние да си намери работа в железопътния транспорт чрез правителствена квота, запазена за спортисти. Имало е над 30 центъра за борба с по 20 борци във всеки. Сега са около десетина с по 10 състезатели.
Борците тренират от 12-13-годищна възраст и практикуват докъм 30 години.
"Тук не се интересуват откъде си и каква е религията ви е. Докато тренирате добре, животът ви ще бъде добър. Това е всичко", казва Рамчандра Патил.



29 Jun 2014 12:14 ч.