Украински борец взема български паспорт и става наш национал

Публикувано в категория България
a borecОще един чуждестранен борец получи наш паспорт и ще се състезава за страната ни на големия тепих. Украинецът Константин Стас вече е с българско гражданство, а вчера стартира на държавното първенство в класическия стил в зала “Универсиада”. Спечели безапелационно титлата в кат. до 66 кг след 5 убедителни победи и бе обявен за най-резултатен шампион.. Преди 2 г. Стас привлече погледа на старши треньора Армен Назарян с атрактивния си стил на борба. На няколко пъти се включи и в сбора на националите. Желанието му да се бори в България бе толкова силно, че преди година дойде от родината си на нашето първенство, като смени няколко маршрутки и влак. И взе титлата в категорията си, като подремваше между схватките. Очаква се състезателят на “Славия 2009” да получи съответните разрешения и от Международната федерация, за да може да се състезава за България. А дебютът му може да е още през април на европейското в Хелзинки. Това е вторият чужденец, който клубът натурализира след Владимир Дубов. Преди това в националния бе привлечен албанецът Елис Гури който през 2011-а ликува със световната титла в кат. до 96 кг. Вчера Гури се върна победоносно на тепиха след близо едногодишно прекъсване заради травма в рамото. Вече в кат. до 98 кг записа 4 победи с технически туш. В тежка категория до 130 кг (беше до 120) на финала младокът Милослав Методиев се справи с бившия национал Калоян Динчев, който се отказа. До 59 кг победител стана Николай Вичев, сразил Александър Костадинов. Вестник "Труд"

12 Jan 2014 09:56 ч.