Съдиите оставиха Радослав без бронз

Публикувано в категория Свят
Грозно съдийско решение в първата част лиши българския борец Радослав Великов от бронз в категория до 55 кг. в Лондон. Той излезе в директна битка за отличието с японеца Шинджи Юмото и я загуби с 0:2 части. Първата част трябваше да е на сметката на Руди. Той допусна азиатецът да му поведе с 1:0 в средата на частта, но веднага след това българинът изравни. Тази точка щеше да се окаже достатъчна за Великов да вземе частта и да поведе в общия резултат, но испанският съдия си измисли официално предупреждение за българина и буквално му открадна победата в нея. Във втората част Руди отново наивно изпусна победата. Той заслужено поведе с 1:0, но започна да брани преднината си твърде рано. Само 16 секунди преди края на частта нашият борец позволи да му бъде изравнено, като беше изтласкан от тепиха. Тази точка донесе частта и крайната победа на японеца Юмото. Руди преодоля двама съперници по пътя към бронза, но това не се оказа достатъчно да триумфира с отличието. Той беше спечелил бронз преди четири години в Пекин, но сега не успя да го защити.

10 Aug 2012 20:09 ч.