Великов на репешаж, Терзиев губи за начало

Публикувано в категория Свят
Радослав Великов /55/ падна с 1:2 части от грузинеца Владимир Хинчегашвили. Българинът беше само на шест секунди от победата, но...
 Великов изигра умно тактически първата част, в която след първите две минути нямаше точки.
Така се стигна до клинч, в който нашият борец имаше предимството да захване коляното на противника си. Великов го изтласка набързо извън тепиха и взе първата част. Във втората той поведе с 1:0 и се виждаше сигурен победител, но само шест секунди преди края допусна грузинецът да му изравни. Тъй като Хинчегашвили беше последният, реализирал точка в тази част.
В третата част Руди все едно не беше на тепиха. Той се хвърли сляпо в атака и беше победен с 4:0 от противника си.На финала в тази категория ще се срещнат именно Хинчегашвили и руснакът Джамар Отарсултанов. Така Радо ще мине през репешажите за третото място, където негов съперник ще е Ибрахим Фарак.
Кирил Терзиев претърпя тежка загуба още в първия си мач на Олимпийските игри в категория до 74 кг. Той беше победен от иранеца Садех Саед Гударзи с 2:0 части (5:0, 3:1). От експлозивния стил, който донесе бронз на Терзиев в Пекин, сега нямаше и помен. Той направи много грешки, които бяха използвани веднага от опонента му.В първата част той успя да се възползва на три пъти от разконцентрираната игра на родения в Петрич борец. Така иранецът без проблеми я спечели с 5:0. Във втората част статуквото се запази почти до края. Тогава обаче Гударзи отново издебна грешка на Терзиев и му поведе набързо с 3:0. В заключителните секунди родният борец успя да измъкне поне една точка за престиж, но тя едва ли го топли след отпадането. Все пак за българина все още има шанс. Той може да се надява, че Гударзи ще се класира на финал и ще го изтегли в репешажите за бронза..

10 Aug 2012 16:26 ч.