Паслар изпусна преодолим грузинец

Публикувано в категория Други
   Лош ден за българската свободна борба на световното първенство в Баку! Николай Паслар, Михаил Ганев и Мирослав Гешев не успяха да направят желания пробив и да стигнат до отличията. Най-близо до целта бе Паслар. В първия кръг /66 килограма/ той  се наложи над Ласло Саболч /Румъния/ с 2:0 /3:0, 1:0/. На осминафиналите надви и  Вадим Гиголаев /Франция/ с 2:0 части /1:0, 1:0/, но на четвъртфиналите загуби повече от нещастно /съдете от резултата!/ срещу Отар Тушишвили /Грузия/ с 1:2  /5:1, 2:3, 0:1/. Българският борец спечели повече точки през шестте минути борба - 7 срещу 5, но.... В първата част Паслар направо прегази "врага" - 5:1!. Всичко вървеше по ноти до средата на втората част, когато травмира главата си и лекарите хукнаха към тепиха. Николай продължи с бинтована рана, но докато се съвземе, грузинецът поведе в и спечели тази част с 3:2. В последния трети "дуел" двамата борци заложиха на дебнене и изчакване. И когато двубоят вървеше към 0:0 и към жребий за захват, Тушишвили атакува в краката и 10 секунди преди сирената спечели победна точка. След това той пък загуби на полуфиналите от Хеандри Гарсон /Куба/ и не успя да дръпне Паслар до репешажите.    В среща от първия кръг /74 килограма/ световният шампион за юноши Михаил Ганев отстъпи пред Кристиан Бжозовски /Полша/ с 1:2  /3:0, 0:1, 2:3/. И Ганев се измъчи, защото получи контузия в крака.   В категория до 84 килограма Мирослав Гешев победи в първия кръг Рамвир от Индия с 2:0 части /1:0, 1:0/. На осминафиналите обаче отстъпи пред турчина Серхат Балджъ /Турция/ с 0:2  /0:1, 0:3/.

20 Sep 2007 15:08 ч.